وسترن یونیون

وسترن یونیون ، حواله وسترن یونیون

ارائه دهنده ی خدمات وسترن یونیون ، ارسال حواله وسترن یونیون به سراسر دنیا

وسترن یونیون یا Western Union یک صرافی بین المللی است که با بیش از 500 هزار شعبه در بیش از 200 کشور دنیا، یکی از بزرگ ترین و معتبرترین شرکت های فعال در زمینه انتقال سریع و بدون محدودیت پول در سراسر دنیا است که خدمات انتقال وجه و همچنین حوالجات فردی به تمام نقاط دنیا را به غیر از کشور های مورد تحریم در کوتاه ترین زمان ممکن و بدون نیاز به حساب بانکی انجام می دهد.

ساعات کار وسترن یونیون:

یکشنبه الی چهارشنبه ۹ صبح الی ۵ بعد از ظهر
پنجشنبه ۹ صبح الی ۱ بعد از ظهر

تضمین کمترین نرخ – زمان انجام:‌ ۱-۳ ساعت کاری

جهت ارساله حواله وسترن یونیون به پنل کاربری سوکیت مراجعه کنید

ورود به پنل و ثبت سفارش

مراحل ارسال وسترن یونیون

در ۴ گام ساده، به وسیله پنل سوکیت سفارش وسترن یونیون خود را ثبت کنید.

ثبت نام

در پنل سوکیت مشخصات خود را وارد کرده و هویت تان تایید کنید.

مشخصات

مشخصات گیرنده از جمله نام، نام خانوادگی و کشور را وارد کنید.

قیمت

هزینه و تعرفه ها را مشاهده کنید و درخواست را ثبت کنید.

دریافت رسید

پس از انجام مراحل، رسید انجام را طی ۱-۳ ساعت کاری دریافت کنید.

دلایل تمایز وسترن یونیون

چرا وسترن یونیون؟

دلایل زیادی برای استفاده از وسترن یونیون وجود دارد. در بیشتر موارد گیرنده پول فقط این روش را قبول می کند. این روش نه تنها سریع بوده و بلکه کارمزد را نیز فرستنده می پردازد، برای همین روش مورد علاقه بیشتر گیرندگان پول در سراسر دنیاست. گستردگی شعبات این سیستم مالی هم دلیل دیگری است که این سیستم را محبوب کرده است.

سرعت

فقط در ۱ الی ۳ ساعت قابل انجام است.

گستردگی

در همه نقاط دنیا شعبه دارد، از لوس آنجلس تا دورافتاده ترین نقاط اندونزی

ایمن

فقط شخص گیرنده با داشتن رمز می تواند وجه را دریافت کند.

کارمزد متعارف

از آنجا که شما در کمترین زمان ممکن پول را ارسال میکنید این کارمزد منصفانه است.

وسترن یونیون یا Western Union یک صرافی بین المللی است که با بیش از 500 هزار شعبه در بیش از 200 کشور دنیا، یکی از بزرگ ترین و معتبرترین شرکت های فعال در زمینه انتقال سریع و بدون محدودیت پول در سراسر دنیا است که خدمات انتقال وجه و همچنین حوالجات فردی به تمام نقاط دنیا را به غیر از کشور های مورد تحریم در کوتاه ترین زمان ممکن و بدون نیاز به حساب بانکی انجام می دهد.

وسترن یونیون که از رقابت صنعت تلگراف در دهه 1850 متولد شد، توسط ثروتمندان نیویورکی با امید به ایجاد یک سیستم با عملکردهای یکپارچه و کارآمد آغاز به کار کرد. امروزه وسترن یونیون کاملاً متفاوت به نظر می رسد، اما تاریخچه آنها هنوز در عملکرد آنها به عنوان یک شرکت مشهود است. وسترن یونیون متخصص در خدمات مالی و ارتباطات است و آنها یکی از پرکاربردترین شرکت ها در جهان برای انتقال پول ملی و جهانی هستند. بسیاری از بررسی ها، توجه به وسعت چنین شبکه ای را نشان می دهد. 

وسترن یونیون:

 • بیش از 500.000 مکان نمایندگی ، 100.000 دستگاه خودپرداز و کیوسک در سطح جهان
 • دسترسی وب سایت WU.com در 35 کشور جهان
 • رسیدن به بیش از یک میلیارد حساب بانکی
 • راه حل های پرداخت بین المللی برای خدمت به مشاغل و سازمان های مردم نهاد
 • روابط با اپراتورهای شبکه تلفن همراه در 11 کشور
 • روابط جدی با رسانه های اجتماعی و سیستم عامل های پیام رسان مانند Viber و WeChat

کاربرد حواله وسترن یونیون

 1. انتقال وجه به خارج از کشور بدون نیاز به حساب بانکی؛ شاید دوستان و آشنایانی داشته باشید که در خارج از کشور زندگی می کنند. می توانید از این مزیت برای خرید محصولاتی که در آن کشور موجود است استفاده کنید. فقط کافی است مبلغ محصول را به حساب دوستتان از طریق وسترن یونیون واریز کنید و از او بخواهید زحمت خرید را بکشد. یا حتی اگر او حساب بانکی نداشته باشد و یا حتی شما قصد ارسال فوری پول را داشته باشید، می توانید  از وسترن  یونیون به راحتی استفاده کنید.
 2. پرداخت هزینه تحصیل؛ اگر شما هم فرزندی دارید که در خارج از کشور مشغول تحصیل است، قادر خواهید بود به آسانی و از طریق حساب وسترن یونیون، حسابشان را شارژ نمایید تا دغدغه مالی برای تحصیل نداشته باشند. در این صورت در کمترین زمان ممکن و با بالاترین ضرایب امنیتی پول شما به حساب فرزندتان واریز خواهد شد.
 3. پرداخت هزینه چاپ مقاله؛ در ایران و سایر کشورهای آمریکایی و اروپایی، تولید علم در زمینه های مختلف ارزش بالایی دارد، به همین دلیل تمامی دانشجویان در مقاطع مختلف در تلاش هستند که مقالات علمی تخصصی تولید کنند و در مجلات بین المللی که به این منظور ایجاد شده به ثبت برسانند تا از این قطاری که هر روز در حال حرکت به سمت پیشرفت می باشد عقب نمانند. اگر شما هم جزء این دسته از افراد هستید می توانید بعد از آنکه مجله تخصصی مورد نظر خود را از میان مجلات معتبر اروپایی و آمریکایی انتخاب کردید، برای پرداخت هزینه آن به آسانی از طریق حساب کاربری وسترن یونیون خود اقدام کنید.

روش های پرداخت حواله وسترن یونیون

وسترن یونیون به افراد عادی و کسب کار های مختلف برای انتقال پول به سراسر جهان کمک می کند. با استفاده از خدمات این سرویس دهنده حتی می توان برای یک زندانی در تادیبی گرینسویل پول بفرستید. این کار به صورت آنلاین و یا از طریق برنامه موبایلی وسترن یونیون امکان پذیر است.  با وسترن یونیون، طرف مقابل می تواند به روش های زیر مبلغ را دریافت کند:

 • برداشت نقدی: انتقال پول نقد که به صورت آنلاین فرستاده شده، از طریق تلفن یا به صورت شخصی در تمام نمایندگی های وسترن یونیون در عرض چند دقیقه امکان پذیر است. انتقال از طریق بانک می تواند تا سه روز زمان ببرد تا برسد.
 • افزایش اعتبار کیف پول موبایل: وجوهی که به صورت آنلاین یا از طریق نمایندگی ها ارسال می شوند در عرض چند دقیقه به حساب شما منظور می شود.
 • افزایش اعتباری حساب بانکی: اگر به صورت آنلاین و با کارت اعتباری یا نقدی پرداخت کنید، می بایست بین یک تا سه روز صبر کنید تا انتقال انجام شود ولی تراکنش از حساب بانکی خودتان یا به صورت نقدی از نمایندگی ها بین دو تا پنج روز زمان می برد.
 • کارت های پیش پرداخت: در مکان های خاصی می توانید از کارت های پیش پرداخت وسترن یونیون برای انتقال وجه استفاده کنید.

نحوه ارسال حواله وسترن‌یونیون 

فعلا به دلیل تحریم های مالی علیه ایران، خدمات وسترن یونیون در ایران ارائه نمی شود و اما می توانید انتقال وجه و حواله مورد نظر خود را به ما بسپارید.

ابتدا باید نام و نام خانواد‌گی مطابق پاسپورت دریافت کننده وجه، میزان ارز و کشور مقصد توسط شما تعیین شده و سپس در سایت ثبت سفارش کنید. حواله شما در کمتر از 24 ساعت توسط ما انجام شده و رسید و وسترن یونیون کد ( MTCN) آن در اختیارتان قرار می گیرد. پس شخص دریافت کننده مورد نظر شما با در اختیار داشتن اطلاعات حواله و وسترن یونیون کد ( MTCN) که شامل یک کد 10 رقمی می باشد، می تواند به هر شعبه ای از وسترن یونیون در خارج کشور مراجعه کرده و وجه خود را دریافت کند. 

دریافت حواله وسترن یونیون از خارج از کشور

شاید یکی از اقوام و یا مشتریان شما بخواهد از خارج مرزهای ایران مبلغی را برای شما ارسال کند. در این صورت شما می توانید پس از ثبت درخواست خود در سایت،  ارسال اطلاعات مربوط به دریافت کننده حواله (سوکیت) را از ما گرفته و به مشتری یا فامیل خود ارائه دهید. پس از انجام حواله با ارائه کد 10 رقمی وسترن یونیون به ما در کمتر از 24 ساعت معادل ریالی آن به حساب شما واریز خواهد شد.

وسترن یونیون یا پی پال

 • مقایسه طریقه کار؛ برای استفاده از وسترن‌یونیون کافی است که به وبسایت آن مراجعه کنید، تعیین کنید که چقدر می خواهید انتقال دهید و این که دریافت کننده قرار است چگونه آن را دریافت کند. به محض اینکه نرخ تبدیل و کارمزد ها را تایید کردید، وسترن یونیون مبلغ را تبدیل و به حساب بانکی شخص مورد نظر انتقال می دهد یا شخص می تواند با مراجعه حضوری به شعب وسترن یونیون، مبلغ را به صورت نقدی دریافت کند. در مورد پی پال اما باید ابتدا یک حساب پی پال بسازید و پس از این که دریافت کننده مبلغ را دریافت کند می تواند آن مبلغ را در حساب پی پال نگهداری یا آن را برداشت و به حساب بانکی اش منتقل کند. از این نظر که شخص دریافت کننده برای برداشت مبلغی که توسط وسترن‌یونیون منتقل شده به هیچ پیش نیازی احتیاج ندارد و به سادگی می تواند به اعتبار خود دسترسی پیدا کند، برنده این بخش از مقایسه وسترن یونیون است.
 • مقایسه سرعت؛ در خدمات وسترن‌یونیون، سرعت انتقال وجه بستگی به روشی که انتخاب کرده اید، دارد. به صورت حضوری یا تلفنی انتقال شما می تواند در چند دقیقه البته با قیمتی بالا انجام شود. ارزان ترین گزینه برای انتقال توسط این سرویس دهنده وابسته به کشور دریافت کننده 5 روز یا بیشتر زمان می برد. در صورتی که دریافت کننده حساب پی پال داشته باشد، انتقال فوری و در غیر این صورت و برای انتقال به حساب بانکی یک روز زمان می برد.
 • مقایسه کارمزد؛ بستگی به مبلغ تراکنش دارد. اگر قصد انتقال مبالغ کم را دارید، کم ترین میزان کارمزد را می توانید از طریق پی پال تجربه کنید. البته باید توجه داشته باشید که به جایی که قرار است پول ارسال شود نیز بستگی دارد. برای مبالغ بزرگ تر، وسترن‌یونیون سرویس دهنده بهتری است.

کارمزد های حواله وسترن یونیون

کارمزد ارسال حواله وسترن یونیون به سراسر دنیا طبق جدول زیر محاسبه می‌شود

مبلغ
کارمزد
کارمزد سوکیت
1 الی 50 دلار
13 دلار
5 دلار
51 الی 100 دلار
15 دلار
5 دلار
101 الی 200 دلار
22 دلار
5 دلار
201 الی 300 دلار
29 دلار
5 دلار
301 الی 400 دلار
34 دلار
5 دلار
401 الی 500 دلار
40 دلار
5 دلار
501 الی 750 دلار
45 دلار
5 دلار
751 الی 1000 دلار
51 دلار
5 دلار
1001 الی 1500 دلار
76 دلار
5 دلار
1501 الی 1750 دلار
81 دلار
5 دلار
1751 الی 2000 دلار
91 دلار
5 دلار
2001 الی 2500 دلار
111 دلار
5 دلار
2501 الی 3000 دلار
121 دلار
5 دلار

سوالات متداول درباره مسترکارت

برای کشورهای امریکا و کانادا، علاوه بر نام و نام خانوادگی نیاز است تا شما شهر و ایالت شخص گیرنده را نیز وارد کنید.

معمولا شما قادر نخواهید بود ارز دلار را به همه کشورها انتقال دهید. در بیشتر وقت ها فقط ارز محلی مورد قبول است. به عنوان مثال شما نمی توانید مشخص کنید که گیرنده در انگلستان 500 دلار برداشت کند بلکه باید مشخص کنید که گیرنده در انگلستان چند پوند می تواند برداشت کند. وسترن یونیون معمولا فقط ارز کشور مقصد را پشتیبانی می کند. فقط در برخی کشورهای محدود است که می شتوانید مشخص کنید که ارز محلی ارسال می کنید یا ارز دلار.

کدی است که وسترن یونیون بعد از انتقال در اختیار فرستنده قرار می دهد تا فرستنده به گیرنده داده و گیرنده با این کد رمز می تواند پول را برداشت کند. این کد را در اختیار فرد دیگری غیر از گیرنده پول قرار ندهید.

بستگی به کشورهای ارسال کننده و دریافت کننده ی حواله دارد.