خرید مسترکارت فیزیکی​

مسترکارت ، صدور مسترکارت فیزیکی با افتتاح حساب بانکی

صدور مسترکارت فیزیکی با افتتاح حساب بین المللی

مسترکارت یا به عباتی MasterCard، یک شرکت آمریکایی (چند ملیتی) و ارائه دهنده خدمات مالی و اعتباری است که کار اصلی آن ها انجام فرآیند پرداخت های بین بانکی بازرگانان و همچنین صدور کارت‌های اعتباری بانک ها یا اتحادیه‌های اعتباری برای کسانی که از کارت های نقدی، اعتباری و پیش پرداخت با برند مستر کارت برای خرید استفاده می کنند، است.
مسترکارت از سال 1966 تا 1969 با عنوان "بین بانکی" شناخته می شد و از 1969 تا 1979 به "مسترشارژ" تغییر نام داده بود که چندین بانک در کالیفرنیا این کارت را برای مشتریان خود، ارائه می‌کردند. مسترکارت در ابتدا به صورت شرکت تعاونی مشارکتی فعالیت می‌کرد، که متعلق به بیش از 25000 موسسه مالی بود، که برند مسترکارت، بر روی کارت‌های اعتباری این موسسات درج می‌گردید. مسترکارت پس از سال 2006 به یک شرکت چند ملیتی تبدیل شد. یکی از اصلی ترین رقیب های مستر کارت از همان ابتدا بنک او آمریکا بوده که در حال حاضر آن را با نام ویزا می شناسیم.

مسترکارت استاندارد

مسترکارت  استاندارد مسترکارت با کم ترین هزینه اما با قابلیت بالا موجود

مسترکارت گلد

مسترکارت گلد مسترکارت مناسب برای بازرگانان و تجار موجود

مسترکارت پلاتینیوم

مسترکارت پلاتینیوم بالاترین کلاس مسترکارت برای افراد VIP موجود

مسترکارت مجازی

مسترکارت مجازی مسترکارت غیر فیزیکی جهت پرداخت اینترنتی موجود

ویژگی‌های مسترکارت های سوکیت

با استفاده از مسترکارت های سوکیت به شبکه گسترده بین المللی متصل می‌شوید​

ویژگی های مسترکارت

خرید آنلاین

خرید بی دردسر از وبسایت‌های دارای درگاه پرداخت بین المللی با ارز مربوط به همان کشور بصورت آنی در سراسر دنیا

ویژگی های مسترکارت

خرید از POS

خرید از تمام دستگاه‌های متصل به شبکه پرداخت بین المللی و پرداخت به وسیله‌ی دستگاه POS بصورت آنی در سراسر دنیا

ویژگی های مسترکارت

صدور فیزیکی

صدور کارت به صورت فیزیکی و دارای حساب بین المللی مادام العمر با درج نام مشتری و اعتبار سه سال بر روی کارت می باشد

ویژگی های مسترکارت

استفاده از ATM

با مسترکارت‌های سوکیت می توانید در سراسر دنیا از دستگاه های خودپرداز پول برداشت کنید

ویژگی های مسترکارت

شارژ نامحدود

با سفارش مسترکارت‌های سوکیت به روش ها و دفعات مختلف میتوانید کارت خود را به راحتی شارژ و از آن استفاده کنید

ویژگی های مسترکارت

حساب بانکی معتبر

مسترکارت‌های سوکیت دارای حساب جاری (savings account) به نام دارنده حساب و کارت است

ویژگی های مسترکارت

امنیت بالا

تمام مسترکارت‌های سوکیت دارای چیپ الکترونیکی EMV و کد امن مسترکارت بوده که در جهت امنیت در پرداخت است

ویژگی های مسترکارت

پشتیبانی 24 ساعته

تعهد ما در سوکیت نسبت به مشتریانمان بعد از خرید شروع میشود و در هر لحظه پشتیبان و امین شما هستیم

هر آنچه باید درباره مسترکارت بدانید

مسترکارت چیست؟

مسترکارت یا به عباتی MasterCard، یک شرکت آمریکایی (چند ملیتی) و ارائه دهنده خدمات مالی و اعتباری است که کار اصلی آن ها انجام فرآیند پرداخت های بین بانکی بازرگانان و همچنین صدور کارت‌های اعتباری بانک ها یا اتحادیه‌های اعتباری برای کسانی که از کارت های نقدی، اعتباری و پیش پرداخت با برند مستر کارت برای خرید استفاده می کنند، است.

مسترکارت از سال 1966 تا 1969 با عنوان “بین بانکی” شناخته می شد و از 1969 تا 1979 به “مسترشارژ” تغییر نام داده بود که چندین بانک در کالیفرنیا این کارت را برای مشتریان خود، ارائه می‌کردند. مسترکارت در ابتدا به صورت شرکت تعاونی مشارکتی فعالیت می‌کرد، که متعلق به بیش از 25000 موسسه مالی بود، که برند مسترکارت، بر روی کارت‌های اعتباری این موسسات درج می‌گردید. مسترکارت پس از سال 2006 به یک شرکت چند ملیتی تبدیل شد. یکی از اصلی ترین رقیب های مستر کارت از همان ابتدا بنک او آمریکا بوده که در حال حاضر آن را با نام ویزا می شناسیم.

تاریخچه مسترکارت

ابتدای شکل گیری کمپانی مسترکارت به ارائه کارت‌های اعتباری با برند مسترکارت در ابتدای دهه 1960 میلادی بازمی‌گردد. نخستین صادرکنندگان این کارت‌های اعتباری با نام مسترکارت، بانک یونایتد کالیفرنیا، بانک ملی کروکر (این دو بانک بعدها توسط هلدینگ ولز فارگو خریداری شدند)، بانک ولز فارگو و بانک کالیفرنیا (بعدها توسط یونیون بانک کالیفرنیا خریداری شد) بودند. *ولز فارگو یا Wells Fargo، شرکت هلدینگ خدمات مالی و بانکداری آمریکایی است، که از نظر مجموع دارایی‌ها، چهارمین بانک بزرگ ایالات متحده آمریکا به‌شمار می‌آید و همچنین از نظر میزان ارزش بازار سرمایه، به‌ عنوان بزرگترین بانک آمریکا، محسوب می‌شود.

در سال 1966 مجمعی از چهار بانک ذکر شده در بالا مستقر در کالیفرنیا تحت عنوان انجمن کارت بین‌بانکی شکل گرفت. در پی پیوستن بانک مارین میدلند نیویورک، به این مجمع، نام آن به مستر شارژ تغییر پیدا کرد. در سال 1969 سیتی‌بانک نیز به آن ها پیوست و شبکه گسترده کارت‌های خود را با نام “همه چیز کارت یا Everything Card” را در شبکه مستر شارژ ادغام کرد. فعالیت مستر شارژ بسیار گسترده تر شد و در سال 1972 شبکه بریتانیایی اکسس مستقر در بریتانیا، به شبکه مستر شارژ پیوست. در نهایت در سال 1797 به طور رسمی نام کارت های مستر شارژ به مسترکارت تغییر پیدا کرد.

در سال 2002 مسترکارت اقدام به خریداری یوروپِی اینترنشنال، یکی از دو شبکه گسترده کارت‌های اعتباری در اروپا نمود، و در 2010 نیز در نهایت بزرگترین شبکه پرداخت بریتانیا به نام دیتاکش را تصاحب نمود. در سال 2012 بود که بخش خاورمیانه مسترکارت راه اندازی شد و باز هم این شرکت به توسعه خود ادامه داد و در 2014 شرکت پین پوینت را خرید و به استرالیا نیز وارد شد. در حال حاضر در بیشتر از 210 کشور جهان، می‌توان از خدمات پرداختی شرکت مسترکارت استفاده کرد. در پی فشارهای سازمان تجارت جهانی به دولت چین در سال 2016، این کشور به شرکت‌های مستر کارت و ویزا اجازه ورود به بازار چین را داد.

تفاوت مسترکارت و ویزا کارت

هر دوی مسترکارت و ویزا کارت دو کمپانی بزرگ در زمینه کارت های اعتباری و مبادلات مالی جهانی محسوب می شوند که تقریبا به روش های مشابه ای عمل می کنند. چیزی که ما باید در وهله اول درباره ی این شرکت ها بدانیم است که هیچ کدام به تنهایی بانک نبوده بلکه شبکه هایی برای پرداخت و انجام معاملات بانکی هستند مانند شبکه شتاب که اکنون به صورت محدود در ایران فعالیت دارد اما این دو شرکت به صورت جهانی کار می کنند و محدودیت منطقه ای ندارند.

آمار؛ در حالی که ویزا ادعا می کند که بیش از 2.4 میلیارد کارت را در بیش از 200 کشور صادر کرده اما مستر کارت از گفتن آمار به طور مستقیم خودداری کرده و به گفتن عدد 18 میلیارد عملیات پرداخت در هر سال بسنده می کند. بر اساس برخی اطلاعات آماری فاش شده، بیش از 28 میلیون از دارندگان حساب ها، دارای ویزا کارت و بیش از 30 میلیون از آن ها دارای مستر کارت می باشند و این نشان می دهد که هر دو کمپانی در بین کاربران و دارندگان حساب، از محبوبیت تقریبا یکسانی برخوردار هستند.

مزایا؛ رزرو هتل ها، اجاره خودرو، استفاده از سالن استراحت فرودگاه و دریافت های برخی تخفیف های ویژه اینترنتی و فروشگاهی از جمله مزایایی هستند که هر دو شرکت ویزا و مستر کارت برای مشتریانشان در نظر گرفته اند که بسته به نوع کارت، این امکانات به صورت متفاوت به آن ها ارائه می شود.

نتیجه گیری؛ در آخر نیز به این سوال می رسیم که ویزا کارت و یا مستر کارت؟ کدام یک برای من مناسب است. با توجه به مشخصات ذکر شده برای هر نوع کارت، شما باید با توجه به نیازتان بین این دو یکی را انتخاب کنید زیرا همین طور که مطالعه کردید تفاوت زیادی بین ویزا و مستر وجود ندارد و فقط می توان به برخی محدودیت های اعتباری و نرخ بهره اشاره کرد اما در پایان به شما متذکر می شویم بیشتر از اینکه تفاوت بین این دو شرکت باشد، بستگی به بانکی دارد که کارت را برای شما صادر خواهد کرد. طبقه بندی های ذکر شده مانند پلاتینیوم، گلد و کلاسیک نیز اصطلاحاتی است که برای مبادلات داخل بانکی کاربرد دارد برای مثال یک بانک ممکن است که برای ویزا گلد خودسقف برداشت روزانه 2000 دلار داشته باشد و یک بانک دیگر نیز سقف برداشت 2500 دلار در نظر بگیرد.

 تبلیغات و اسپانسری مسترکارت

برچسب تبلیغاتی فعلی مسترکارت “بی بها یا priceless” است. شعار مرتبط با این کمپانی بدین معنی است که چیزهایی وجود دارد که با پول نمی توان آنرا خرید. کمپین بی بها مسترکارت امروزه هم برای کارت های اعتباری و هم کارت های نقدی این شرکت استفاده می شود. آنها همچنین از توضیحات Priceless برای تبلیغ محصولاتی مانند سایت “سفر بی بها یا priceless travel” خود استفاده می کنند که دارای خدمات و پیشنهادهایی برای دارندگان کارت های مسترکارت است. 

نخستین تبلیغات بی بها در مسابقات جهانی بیسبال 1997 اجرا شد و همچنین تبلیغات مختلفی در تلویزیونی، رادیو و نشریات چاپی قرار گرفت. مسترکارت priceless را به عنوان یک علامت تجاری ثبت کرد. بازیگر نقش بیلی کروودپ صداپیشه در بازار ایالات متحده است. ایده و مفهوم اصلی این کمپین از آژانس تبلیغاتی مک کان اریکسون (همانگونه که در سال 1997 نامگذاری شده است) ناشی می شود. هدف این کمپین جلوه کردن مسترکارت به عنوان یک شرکت ارائه دهنده کارت اعتباری با حس دوستانه، طنز و همچنین پاسخ دادن به نگرانی مردم است که همه چیز در حال کالایی شدن بوده و مردم بیش از حد مادی گرا هستند.

مسترکارت حامی رویدادهای مهم ورزشی و تیم های مختلف در سراسر جهان است. این موارد شامل راگبی نیوزلند، ام ال بی، لیگ قهرمانان یوفا و Arnold Palmer PGA Tour است. پیش از این، این شرکت همچنین از جام جهانی فیفا حمایت می کرد اما پس از تسویه حساب در دادگاه، قرارداد خود را پس گرفت و رقیب آن، ویزا، در سال 2007 این قرارداد را به دست آورد. در سال 1997، مسترکارت حامی اصلی تیم فرمول یک مسترکارت لولا بود، که از فصل 1997 فرمول یک پس از اولین مسابقه خود به دلیل مشکلات مالی کنار رفت. این شرکت همچنین با تیم ملی فوتبال برزیل و کوپا لیبرتادورس قرارداد اسپانسری دارد.

سیستم بدون تماس (Contactless) مسترکارت

سیستم بدون تماس مسترکارت یا Mastercard Contactless (نام تجاری قبلی آن PayPass یا پی پس بوده است) یک ویژگی پرداخت با کارت “بدون تماس” با دستگاه بوسیله چیپست EMV است که شبیه اکسپرس پی (ExpressPay) شرکت امریکن اکسپرس و و پی ویو (payWave) شرکت ویزا است. هر سه از یک نماد استفاده می کنند که بصورت موج شکل است. این سیستم مبتنی بر استاندارد ISO / IEC 14443 است که این امکان را برای دارندگان کارت فراهم می  کند تا با ضربه زدن یا نزدیک کردن کارت یا وسیله های پرداختی دیگر مانند تلفن همراه یا key fob به خواننده ترمینال نقطه فروش، پرداخت خود را انجام دهند و دیگر نیازی به کشیدن یا داخل کردن کارت وجود ندارد. در حال حاضر می توان در پرداخت ها تا سقف 30 GBP, 25 EUR, 40 CHF, 50 USD, 100 CAD, 200 SEK, 200 NOK, 50 PLN, 200 DKK, 80 NZD, 100 AUD, 1000 RUB, 500 UAH or 2000 INR از این سیستم استفاده کرد.

QkR: یک برنامه پرداخت تلفن همراه است که به منظور سفارش محصولات و خدمات از طریق تلفن هوشمند با پرداخت هزینه بوسیله کارت اعتباری مرتبط توسط مسترکارت ساخته شده است. برای استفاده در رویدادهای بزرگ مانند رویدادهای ورزشی، کنسرت ها یا سینماها استفاده می شود. برخلاف سایر برنامه های پرداخت تلفن همراه مسترکارت مانند پی پس، QkR اما از ان اف سی (NFC) تلفن استفاده نمی کند، بلکه یک اتصال اینترنتی است. کاربران می توانند برنامه را باز کنند، یک کد QR واقع در پشت صندلی را اسکن کنند و سفارشات را براحتی پرداخت کنند. QkR به عنوان جایگزینی برای سایر برنامه های پرداخت موبایل و یک برنامه سفارش تلفن همراه، که توسط فروشنده توزیع می شود (مانند برنامه استارباکس ، برنامه مک دونالد یا برنامه سفارش موبایل موبایل چیپوتل) یا توسط شخص ثالث مانند Square استفاده می شود.

شارژ مسترکارت ، شارژ ویزا کارت ، سوکیت

شارژ مسترکارت

5/5

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که در هنگام سفر یا خرید نیاز به پول زیادی داشته باشید، و حمل و نقل پول در کشور یا محلی که میخوایید مراجعه کنید کار عاقلانه ای نباشد. مشتریانی که از سوکیت کارت اعتباری بین المللی مسترکارت تهیه میکنند به راحتی میتوانند با مراجعه به حساب کاربری خود در پنل مشتریان سوکیت، کارت مورد نظر را انتخاب کرده و به راحتی کارت خود را شارژ کنند. ، این خدمت به دو صورت فوری و عادی هم اکنون توسط سوکیت قابل ارائه می‌باشد.
در هرکجای دنیا که باشید به راحتی میتوانید با استفاده از پنل سوکیت و به راحتی درخواست شارژ خود را ثبت و بصورت ریالی پرداخت کنید، سپس در مدت زمان تعیین شده کارت شما از طرف سوکیت شارژ خواهد شد.

سوالات متداول درباره مسترکارت

کلیه حساب های افتتاح شده به نام دارنده ی حساب و کارت بدون هیچ محدودیتی در واریز وجه بصورت حضوری در سوئیفت می باشد.

شارژ مستر کارت و ویزا کارت نهایتا 24 ساعت زمان خواهد برد.

مستر کارت و ویزا کارت مجازی فقط قابل استفاده در خرید های اینترنتی و آنلاین است اما با در اختیار داشتن مسترکارت یا ویزا کارت فیزیکی، علاوه بر انجام پرداخت اینترنتی می توانید با داشتن کارت فیزیکی  در سفر به کشور های خارجی از کارت خود برای خرید از پایانه های فروش (POS) و دریافت وجه از طریق پایانه های خودپرداز (ATM) و انجام تراکنش ها به صورت حضوری استفاده کنید.

  • صدور وکالت نامه رسمی همراه با ترجمه و تایید قوه قضائیه و وزارت امور خارجه
  • صدور گواهی امضاء همراه با ترجمه و تایید قوه قضائیه و وزارت امور خارجه
  • اسکن رنگی پاسپورت

بله، شما با مسترکارت خود می توانید از هر فروشگاه با هر ارزی خریداری کنید که در هنگام خرید مبلغ پرداختی شما به واحد پول کشور خریداری شده تبدیل و از حسابتان کسر می شود.

در واقع از کلیه فروشگاه های اینترنتی معتبر که دارای نشان تایید درگاه پرداخت ویزا یا مسترکارت هستند، امکان خرید وجود دارد.

ویژگی های هر نوع کارت در قسمت توضیحات آن درج شده است اما اگر در انتخاب خود شک دارید، می توانید با کمک قسمت پشتیبانی ما به طور رایگان کارت مورد نظر خود را انتخاب کنید.