بلک فرایدی (Black Friday) یا جمعه سیاه

با بلک فرایدی (Black Friday) یا جمعه سیاه بیشتر آشنا شوید

24 آبان, 1398پرداخت بین المللی

سوکیت – بلک فرایدی (Black Friday) یا جمعه سیاه نامی است که به روز خرید بعد از روز شکرگذاری داده شده است. در ابتدا جمعه سیاه نامیده می شد زیرا حجم خریداران، حوادث رانندگی و حتی گاهی خشونت ایجاد می کرد. پلیس این عبارت را برای توصیف ضرب و شتم و تراکم عابر پیاده و اتومبیل در مناطق خرید مرکز شهر ابداع کرد.

لک فرایدی (Black Friday) یا جمعه سیاه

تاریخ بلک فرایدی فاش کرد که یک روز خرید شلوغ مدتها قبل از نامگذاری این روز بوده است. در دهه 1950 ، مردم روز بعد از روز شکرگذاری در بیمارستان بیمار شدند تا آخر هفته چهار روزه خود را به خود اختصاص دهند. از آنجا که فروشگاه ها باز بود ، بسیاری بدون دلیل موجه در غیبت به سر می بردند، شروع به خرید در تعطیلات خود کردند. بجای تلاش برای تعیین اینکه چه کسی از نظر قانونی مریض است، مشاغل فقط آن روز را به عنوان یک تعطیلات با هزینه دیگر اضافه کردند.

این نام برای اولین بار در سال 1966 توسط Earl Apfelbaum ، فروشنده در تمبرهای نادری ثبت شد. وی در تبلیغ خود گفت: “جمعه سیاه نامی است که اداره پلیس فیلادلفیا به جمعه روز شکرگذاری داده است. این یک مدت تلاش برای آنها نیست.” جمعه سیاه “فصل خرید کریسمس را به طور رسمی در مراکز افتتاح می کند. شهر. معمولاً با ترافیک گسترده و پیاده روهای پر ازدحام با ترافیک روبرو می شود زیرا فروشگاه های مرکز شهر از باز شدن تا بسته شدن پر از نفرات می شوند. ”

وقتی بلک فرایدی به یک نام مثبت تبدیل شد

خرده فروشان و فروشندگان چه به صوررت آنلاین و غیر آنلاین از مفهوم منفی مرتبط با یک روز سیاه در آخر هفته قدردانی نکردند. آنها نکته خوبی داشتند ، زیرا رسانه ها از آن برای توصیف سقوط بازار سهام استفاده می کردند. به عنوان مثال ، دوشنبه سیاه نامی بود که خبرنگاران در 19 اکتبر 1987 به آن دادند. در آن روز ، میانگین صنعتی داو جونز با 22٪ کاهش یافت. تاریخ اختتامیه Dow نشان می دهد که بیشترین درصد کاهش در یک روز در تاریخ سهام بورس بود.

روز تاریک دیگر ، پنجشنبه سیاه ، در 24 اکتبر 1929 رخ داد. این روزی بود که آغاز رکود بزرگ را نشان داد. هفته بعد توسط سه‌شنبه سیاه دنبال شد. در آن روز ، بورس علیرغم تلاش سرمایه گذاران اصلی برای حمایت از قیمت سهام ، 11 درصد از دست داد. بسیاری از پس اندازهای زندگی خود سرمایه گذاری کرده بودند و کاملاً از بین رفتند.

جمعه بعد از روز شکرگذاری یکی از پر سودترین روزهای سال بود. حسابداران در هنگام ثبت ارقام با استفاده از مشکی،  سود را نشان می دادند و برای نشان دادن ضرر از رنگ قرمز استفاده می کردند.

بنابراین ، جمعه سیاه به معنای جمعه سودآور به خرده فروشی و اقتصاد است. خرده فروشی و هزینه های مصرف کننده تقریباً 70٪ از تولید ناخالص داخلی ایالات متحده را هدایت می کند. خرده فروشان این نام را پذیرفتند ، اما این بار برای نشان دادن موفقیت آنها. برای تشویق بیشتر مردم به خرید ، آنها تخفیف های زیادی را فقط در آن روز ارائه می دادند.

بلک فرایدی (Black Friday) یا جمعه سیاه

بلک فرایدی یا جمعه سیاه در فروشگاه ها و سایت های خرید آنلاین

بسیاری از فروشگاه های آنلاین از جمله آمازون، ای‌بی، سوق، علی بابا، علی اکسپرس و … شامل این تخفیف های بلک فرایدی یا جمعه سیاه می شوند.

برخی از فروشگاه های آنلاین پول زیادی را در کمپین های تبلیغاتی با شعار تخفیف بیشتر و رانندگی در ترافیک روی فروشگاه های خود سرمایه گذاری می کنند. با این حال ، آنها اغلب بازدید زیاد سایتهایشان را فراموش می کنند. در روزنامه ها آمده “تعدادی از وب سایت های عمده فروشگاهی از بین رفتند زیرا نتوانستند با افزایش ترافیک جمعه سیاه در سال 2017 روبرو شوند … عدم آمادگی برای اوج بازدید می تواند باعث ضعف عملکرد ، خرابی سایت و در نهایت درآمد برای خرده فروشان دیگر شود. ”

خشونت جمعه سیاه

جمعه سیاه هنوز هم سردردهایی به پلیس می دهد. از سال 2010 ، خشونت جمعه سیاه منجر به کشته شدن 12 نفر و 111 زخمی شده است. خشونت چنان بد شده که نام این روز باید تغییر یابد به “جمعه سیاه چشم”.

بدترین جمعه سیاه در سال 2008 رخ داد که مردی در والمارت نیویورک کشته شد. کارگر جدمیمی تامور علی رغم اینکه وزن زیادی داشت، در اثر فشار هنگام جمع شدن جمعیت در مغازه درگذشت. حداقل 2.000 نفر درها را شکستند و دامور را در یک هشتی به دام انداختند و او را خفه کردند و یازده خریدار دیگر نیز زخمی شدند از جمله یک زن باردار ، این حوادث به پلیس حق می دهد جمعه سیاه را با نام منفی تلقی کند.

در سال 2019 ، یک مرد در یک پارکینگ مرکز در اتاوا ، کانادا به ضرب گلوله کشته شد در سال 2018 ، سه نفر به ضرب گلوله در یک بازار آلاباما 8 شلیک کشته شدند. در سال 2017 ، در خشونت جمعه سیاه پنج نفر زخمی شدند. نزاع ها بالاجبار یک مرکز خرید آلاباما را به تعطیلی کشاند. در سال 2016 ، دو نفر به ضرب گلوله در نوادا کشته شدند.

#Walmart Fights

به نظر می رسد بیشترین خشونت در جمعه سیاه در والمارت رخ داده است. این محل 57.1 درصد حوادث جمعه سیاه طی یک دهه گذشته بود. یک دلیل این است که بزرگترین خرده فروش ایالات متحده است ، بنابراین مکان های بیشتری دارد. همچنین به دلیل داشتن بهترین قیمت های جمعه سیاه مشهور است.

در سال 2012 ، دو نفر در خارج از والمارت در تالاهاسی ، فلوریدا تیرباران شدند. آنها در یک پارکینگ در حال جنگیدن بودند. به نظر می رسد بخش الکترونیک مصرفی والمارت خطرناک ترین مکان است.

پرداخت ارزی در بلک فرایدی

شما می توانید هر گونه خرید را در جمعه سیاه با مسترکارت و ویزا کارت های سوکیت انجام دهید یا پرداخت ارزی و بین المللی خود را به ما بسپارید و شما فقط معادل ریالی آن را پرداخت کنید.


نوشته مرتبط

گوگل پی ، سامسونگ پی و اپل پی - پی پال (پی‌پل)
بهترین جایگزین برای پی پال (پی‌پل) برای کیف پول دیجیتال

17 تیر, 1399کیف پول

پی پال (پی‌پل) تقریباً مترادف با پرداخت آنلاین است، اما در فضای رو به رشد کیف پول دیجیتال تنها نیست. تقریباً هر بازار مصرفی بصورت آنلاین در حال رشد است. به عنوان مثال، در نظر بگیرید که چگونه آمازون از والمارت به عنوان بزرگترین خرده فروش جهان پیشی گرفت. مصرف کنندگان بیشتری هر ساله به …

ادامه مطلب
حواله ACH و انتقال پول بین بانکی بین المللی و حساب ارزی ، حواله ارزی ، حواله دلار و حواله یورو - ارسال ارز با موبایل و تلفن همراه
استفاده از موبایل و تلفن همراه برای ارسال ارز و پول به خارج کشور

12 تیر, 1399حواله ارزی , خبر , کیف پول

در سال 1871، اگر می خواستید از یک شخص به شخص دیگر پول و ارز انتقال دهید، از تلگراف وسترن یونیون استفاده می کردید. اما امروزه شما برای ارسال پول فقط تلفن همراه خود را لمس می کنید. برنامه های جدید تلفن همراه، امکانات جدیدی را برای ارسال ارز و همچنین پرداخت ها بوجود آوردند …

ادامه مطلب

ثبت ديدگاه

ایمیل شما منتشر نمی شود.