کارت های اعتباری - مسترکارت ، ویزا کارت و یونیون پی

7 گزینه برای اولین کارت اعتباری شما

24 شهریور, 1398کارت اعتباری

سوکیت ، ویزا کارت ، مسترکارت – کارتهای امن ، کارتهای دانشجویی ، کارتهای فروشگاهی و حتی کارتهای جایگزین ممکن است گزینه های خوبی برای شما باشند، در اینجا خواهید دانست هر آنچه باید درباره کارت های اعتباری بدانید.

یک کارت اعتباری اول می تواند یک نقطه عطف جالب و حتی پایه ای برای موفقیت مالی در آینده باشد – اما ممکن است لازم باشد که قبل از پیدا کردن کارت ، روی درهای چند صادرکننده ضربه بزنید. به عنوان یک تایمر اول، گزینه های شما در مقایسه با متقاضیانی که دارای سابقه اعتبار طولانی تر و نمرات اعتباری عالی هستند محدود است، و رد آن غیر معمول نیست. مهم است که روی کارتهای اعتباری که برای شما مناسب است تمرکز کنید.

در اینجا چند گزینه وجود دارد که می توانید برای اولین کارت اعتباری خود در نظر بگیرید:

کارت هایی که اجازه استفاده از امضای مشترکین را می دهند

وقتی نمی توانید به دلیل درآمد یا سابقه اعتباری ضعیف خود، کارت اعتباری خود را دریافت کنید، یک مشترک با نمره اعتبار خوب (از 690 یا بالاتر) ممکن است دسترسی به یک کارت را به شما پیشنهاد دهد. بدین ترتیب، شما به عنوان صاحب حساب درج خواهید شد و در صورتحساب ظاهر می شوید، اما بدهی در گزارشهای اعتباری شما و آنهایی که از طرف مشترکین امضاء می شوند، ظاهر می شود. هم شما و هم به عنوان امضا كننده قانونی مسئولیت بدهی را بر عهده دارید.

بسیاری از صادرکنندگان دیگر اجازه نمی دهند که مشترکین امضا کنند، هرچند که بعضی از آنها هنوز اجازه دارند. اما این سؤال جدی است که از هر دوست یا دوست دیگری بخواهید زیرا اگر آن شخص نتواند آن را بپردازد، صورت حساب باقی می ماند. و اگر هرگونه پرداخت صورتحسابتان با تاخیر مواجه شود، اعتبار امضا کنندگان به همراه شما می تواند در خطر باشد.

کارتهای اعتباری ایمن

وقتی نمی توانید یک کارت اعتباری را به روش سنتی ارزیابی کنید، کارتهای اعتباری ایمن می توانند گزینه ای خوب برای شما باشند. آنها به عنوان وثیقه نیاز به یک سپرده امنیتی در جلو – معمولاً چند صد دلار دارند.

کارتهای اعتباری جایگزین

اکثر صادرکنندگان عمده کارت، اعتبار را براساس بخشی از مدل سنتی امتیاز دهی اعتبار FICO ارزیابی می کنند، به این معنی که متقاضیان بار اول که دارای سابقه اعتباری کمی هستند، اغلب نمرات کافی بالایی برای تأیید ندارند.

اما در سال های اخیر ، صادرکنندگان کارت اعتباری روش های جایگزین جدیدی را برای ارزیابی اعتبار از ورای نمرات FICO و تاریخ اعتبار استفاده می کنند. برخی از این صادرکنندگان از استانداردهای کارشناسی شده خود بر اساس عواملی مانند درآمد ، اشتغال و اطلاعات حساب بانکی استفاده می کنند.

کارتهای اعتباری دانشجویی

برخی از کارتهای اعتباری دانشجویی به این نیاز ندارد که شما حتما دانشجو باشید اما برخی نیز فقط به دلیل اینکه دانشجو هستید کارت دانشجویی شما مورد تایید قرار نخواهد گرفت. به طور معمول ، این کارتها به افراد 18 تا 21 ساله تعلق می گیرد ، اما افراد جوانتر از 21 سال باید بتوانند اثباتی برای درآمد مستقل نشان دهند. این می تواند برای بسیاری از دانش آموزان نقطه محدود کننده باشد.

کارت های اعتباری فروشگاهی

یک کارت اعتباری فروشگاهی معمولی می تواند برای خرید با یک خرده فروش خاص ، بصورت آنلاین یا داخل فروشگاه استفاده شود. (اگر کارت فروشگاه حلقه باز است، می توان از آن در هر نقطه استفاده کرد.) کارتهای فروشگاهی در ازای وفاداری شما، تخفیف و بعضاً پاداش ارائه می دهند. آنها می توانند ایده آل باشند اگر غالباً در آن فروشگاه خرید کنید یا می خواهید اعتبار بخرید.

کارتهای اعتباری برای اعتبار منصفانه یا محدود

در این محدوده اعتباری ، برخلاف برخی گزینه های دیگر برای اولین کارت اعتباری شما ، مشوق هایی مانند پاداش یا پاداش ثبت نام بیشتر محتمل است. اما کارتهای اعتباری با اعتبار منصفانه به دلیل شارژ نرخ بهره بالاتر نیز شناخته می شوند، بنابراین مهم است که هر ماه مانده حساب خود را به طور کامل پرداخت کنید. در غیر این صورت ، شما می توانید در چرخه بدهی گرفتار شوید.

کارتهای ناامن برای بد اعتباری

اما سوکیت این کارتها را توصیه نمی کند زیرا تمایل دارند که سالانه هزینه های بالایی برای نرخ بهره داشته باشند. این محصولات به گونه ای طراحی شده اند که ریسک وام دادن به صادرکننده را به افرادی که اعتبار بدی دارند کاهش دهند.


نوشته مرتبط

گوگل پی ، سامسونگ پی و اپل پی - پی پال (پی‌پل)
سامسونگ بدنبال ایجاد مسترکارت برای کیف پول دیجیتال سامسونگ پی

5 تیر, 1399خبر , کیف پول

سوکیت – شرکت سامسونگ الکترونیک در نظر دارد یک کارت پرداخت برای سامسونگ پی را ارائه دهد که به مشتریان راهی ساده و انعطاف پذیر برای کنترل پول شان می دهد. سامسونگ برای راه اندازی با مسترکارت و فین تک Curve در ارتباط بوده است. این شرکت الکترونیکی در اطلاعیه خود گفت: با امکان همگام …

ادامه مطلب
فروشگاه اینترنتی آمازون (Amazon.com) - گیفت کارت آمازون
مسترکارت اعتبار کارت را برای خریداران آمازون توکنایز می کند

30 خرداد, 1399خبر , کارت اعتباری

سوکیت – مسترکارت اعلام كرد كه مشتريان آمازون در 12 كشور در سراسر آمريكاي شمالي، آمريكاي لاتين، خاورميانه و اروپا، اعتبار کارت شان توکنایز خواهد شد. توکنیزاسیون یا توکنایز کردن (Tokenization) ویژگی بوده که در آن اعتبار حقیقی به دارایی و اعتبار دیجیتال مثل توکن تبدیل می ‌شود. این شرکت گفت با جایگزین کردن شماره …

ادامه مطلب

ثبت ديدگاه

ایمیل شما منتشر نمی شود.